Збірна України перемогла Литву у відборі до Евро 2020

Національна збірна України з футболу 07 вересня 2019 року проводила матч 5-го туру відбірної кампанії до чемпіонату Європи 2020. На момент проведення цього поєдинку, команда Андрія Шевченко одноосібно займала перше місце в групі «B», випереджаючи всіх своїх суперників, зокрема головних конкурентів – збірні Португалії та Сербії.

Литва – Україна 0:3

Голи: Зінченко (7), Марлос (28), Малиновский (62)

Склади команд

Литва: Зубас — Миколюнас, Гірдвайніс, Паленіс, Воробйов — Шімкус — Вербіцкас, Зулпа, Матулявічюс (Кукліс, 64), Голубіцкас (Голубіцкас, 52) — Черних (Лаукземіс, 67).

Україна: Пятов — Болбат, Кривцов, Матвієнко, Миколенко — Степаненко, Зінченко, Малиновский (Безус, 79) — Ярмоленко (Циганков, 59), Яремчук (Мораес, 66), Марлос.

Огляд 1го тайму матчу Литва - Україна до Евро 2020

Огляд матчу

Збірній Україні вдалося дуже швидко відкрити рахунок в цьому матчі, що було вкрай важливо проти такого захисного суперника. Класна, прихована передача Марлоса, яка розрізала всю оборону. Зінченко, уникнувши офф-сайду, отримав м’яч на лінії штрафного майданчика, спокійно прийняв, підняв голову, оцінив ситуацію і спокійно покотив «круглого» в кут воріт. Без шансів для Зубаса. Чудовий старт поєдинку, яким повністю задоволений Андрій Шевченко.

У збірної Литви не виникало особливо небезпечних нагод для того, щоб хоча б зрівняти рахунок в цьому матчі. Так, на 19-й хвилині був на пів момент у Зулпи, але завдяки вдалим діям Сергія Кривцова після удару 7-го номера м’яч пролетів далеко від воріт. Потім, господарі намагалися досягти успіху зі стандартного положення, але в цьому епізоді Матулявічюс не зміг влучити у ворота.

А на 28-й хвилині українська команда, за рахунок високого пресингу зуміла відібрати м’яч і відзначитись вдруге в цьому матчі. У центральну зону віддав не точний пас Паленіс, який перехопив Марлос. 11-й номер нашої збірної змістився під робочу ліву ногу і ідеально поклав «круглого» у дальню шістку, не давши жодного шансу для голкіпера відвести небезпеку від власних воріт. Так рахунок став 0-2 на користь збірної України.

Надзвичайно активний і небезпечний був Малиновський. Він створив дві прекрасні нагоди, але без результату для нього. На 33-й хвилині Руслан завдавав класного штрафного удару з дальньої дистанції, після якого мав гарний шанс добити Кривцов. Але з орієнтуватися в ситуації і спіймати м’яч як слід у нього не вийшло. То ж рахунок залишився незмінним.

Під кінець першого тайму Зінченко мав ще одну прекрасну нагоду збільшити перевагу збірної України. Але, після шикарного прострілу Миколенка з лівого флангу атаки, Олександр не зумів з лінії воротарського майданчика точно покотити в кут і оформити дубль в цьому матчі.

Огляд 2го тайму матчу Литва - Україна до Евро 2020

Після перерви українська команда не збавила обертів і продовжила зчиняти тиск на ворота суперника. Більшість небезпеки проходило через Малиновського. Він плів атакуючі мережива і сам створював гольові моменти. А четвертий поспіль удар Руслана став для нього результативним. На 62-й хвилині Роман Яремчук зробив скидку на 8-го номера і той відмінним пострілом з лінії штрафного майданчика поставив крапку. Саме на цю мить матчу все стало зрозуміло хто стане переможцем протистояння.

На при кінці поєдинку збірна України суттєво скинула швидкості, чим дала більше ініціативи і простору литовцям. У зв’язку з цим, почали з’являтися потенційно гольові епізоди. А найкращий момент господарі створили в уже доданий час. Андрій Пятов невдало вибив м’яч, після чого Лаукземіс вивів Вербіцкаса один на один з нашим голкіпером. На щастя ця спроба виявилася невдалою і свято сухого поєдинку не біло зіпсовано.

Українська команда вистояла на «нуль» і здобула надзвичайно важливу перемогу, що залишає їх одноосібним лідером групи «B» у відборі до чемпіонату Європи 2020. Таким чином, в Національної збірної України з футболу, після 5 зіграних турів, 1 нічия, 4 перемоги і 13 залікових балів.

Особливо приємно відзначити надзвичайно велику підтримку збоку вболівальників. Часом, складалося враження, що підопічні Андрія Шевченка грають не на відстані в тисячі кілометрів від рідної країни, а безпосередньо в одному із міст України. Складалась дуже хороша і сприятлива атмосфера, яка надзвичайно надихала, а також заряджала гравців. Вболіваймо за жовто-блакитну команду серцем і ведемо її разом до нових звершень, а також великих перемог.

Перемога збірної України в матчі проти Литви 0-3

Всі події та новини про футбольні матчі збірних команд, огляди, кращі моменти та голи, турнірні таблиці, прогнози, анонси ігр та багато іншого читайте в розділі “Турніри Збірних“.